Upoutávka na projekt, kde představujeme cíle projektu. Natočeno na představení učitelům v říjnu 2019. Herci představují žáky a rozebírají, jak se jim daří/nedaří s jejich projektem…

V létě 2020 lektoři natočili upoutávku na workshop pro učitele, jeho realizaci zastavil Covid 19. Václav Havel symbolizuje občanství, to, že společné věci se týkají všech.

V květnu 2022 jsme uvedli premiérově 1. a 2.workshop Demoškoly pro učitele. Toto je záznam jeho divadelní části. Má pobavit, a třeba také nakopnout „vnitřního občana“ v učiteli- jeho zapojení a aktivismus.

Po diskuzi po 1.videu pokračujte touto otázkou a opět můžete nechat třídu debatovat. Lze na otázky odpovídat ve skupincáh, nebo společně.

Otevírací video: lze ho uvést klidně debatou či otázkou: Chtěli jste někdy něco ovlivnit, co se netýká jen Vás? Pojďme se podívat, jak se jedna žena (hraje žáka) rozhodla pomoct zvířatům.

Poslední video následuje za prací ve třídě, kde by už měla být akce /projekt naplánován. To znamená, že jsou zvoleni lídři, vznikly týmy, máme úkoly a termíny. Video může být před nebo po úkolu o překážkách, které přijdou.

Krátké video je motivační impulz – odstartovat svobodný brainstoming akcí, které třída může společně udělat.

/Nevzniklo v rámci projektu Demoškola./

 

Příkladem společných zájmů není jen spolupráce lidí, ale celých států, které nebojují, ale obchodují a vytvářejí pro lidi lepší podmínky pro život. Na těchto stránkách najdou žáci i učitelé lekce, videa, kvízy a další materiály.

/Nevzniklo v rámci projektu Demoškola./

Hiphopové legendy z 90. let, Indy a Wich, promluvili mladé generaci z duše a otázky zejména klukům zůstávají. Pusťte song a zkuste se soustředit a naučit se refrén, protože bez  vlastní cesty se cesta k druhým hledá těžko.

/Nevzniklo v rámci projektu Demoškola./

Rady do života od legendární filmové postavy- boxera Rockyho.

Mladík je nadaný, ale s nepřijatelných chováním. Na cestě k sobě mu radí terapeut. R. Williams a připomíná, jak důležité jsou vztahy.

Ukázka z filmu Lítám v tom. George Cloony to připomíná, že každý konec je nový začátek a že je dobře pamatovat na své sny.

Kdo jiný než Rocky může udělovat rady do života, že bez odvahy a proher nebo ran cesta k úspěchu nevede

VŠ pedagog Jan Hábl o celistvém rozvoji člověka v učení Jana Amose Komenského, 5 minutové video z rozhovoru pana Hábla v DVTV

krátké video představuje role v týmu. Smyslem a cílem je ukázat klíčovou roli šéfa a také zapojení a nezapojení ostatních

V úvodním workshopu žáci velmi ocenili ukázku ze série Lidská společnost (Netflix), 1. díl, kde dojde k diskuzi a hádce o tom, jestli v rámci přežití skupina bude organizovaně spolupracovat, nebo zda se každý pokusí přežít na vlastní pěst…

 

Stručná video- recenze s ukázkou. Myšlenky o demokracii od Sokola, Bělohradského a také ekonomů. Nejde zdaleka jen o kapitalismus, ale o demokracii.

Video recenze .Opravdu hluboké myšlenky, a velmi důrazný apel na to, abychom občanství a demokracii učili ve školách, protože nám internet změnil příjem informací a tedy i celkové povědomí o významu demokracie pro život.

Koho volit? Nechť je vtipné a moudré video pana Hábla inspirací, jak se žáky o politice a politicích mluvit. Umí si ze sebe udělat legraci, a ohledně tempa řeči má pravdu, jde poslouchat i na rychlost 1,5 :-).

Projekt je financován z EU. Registrační číšlo projektu: CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_068/0001464
Demoskola.cz © 2023